Feng Shui 5000 yıllık bir Çin öğretisidir, Rüzgar ve Su manasına gelir, Çi veya kozmik yaşam enerjisinin gücüyle, evinizde ve işinizde dilediğiniz alanı yaratmayı amaçlar. Feng Shu’nin en temel amaçlarından biri, aşkı getirmek veya ilişkileri canlandırmak olmuştur.

Aşkı çekmek için 11 Feng Shui İpucu

 

1. Yatak odanıza veya ilişki alanınızda aşk ve sevgi niyetinizi belirterek, pembe, kırmızı veya beyaz mumlar yakın. iki tane mum yakmayı tercih edin, partneriniz ve kendiniz için.

 

2.Yatak odanıza veya ilişki alanınıza pembe Kuvars taşı koyun. İlişki alanınız evinizin, sağ köşesindedir. Pembe kuvars saf sevgidir, ve yüksek frekans titreşimi yayar. Yine hem kendiniz hem de partneriniz için 2 adet pembe kuvars olması daha iyi olacaktır.

 

3.Partneriniz için yatak odanızda alan ayırın, rahatlıkla yerleşebileceği, yeterli bir alan olduğundan emin olunuz.

4.Eğer mümkünse, yatak odanızı ve ilişki köşenizi, çift objeler ile dekore ediniz, lamba, fotoğraflar, tablolar gibi örnek verebiliriz.

5.Yatak odanız veya ilişki köşenizdeki fotoğrafların, romatik bir ilişki içindeyken nasıl görünüyorsanız öyle olduğundan emin olun. Çoluklu çocuklu aile fotoğraflarınızı evinizin farklı bir köşesine taşıyın. Gerçekte de özel alanınızda olmalarını istemezsiniz değil mi?

6. Yatak odanızda veya ilişki köşenizdeki dağınıklığı toplayın, böylece çi enerjisi özgürce ve faydalı bir şekilde dağılabilir. Genelde bütün evin düzenli olması tercih edilir.

7.Yatak odanızı, yumuşak ve davetkar renklerlerle donatın, mesela, kırmızı, beyaz, yeşil veya pembe tonları olabilir, yatağınızı her zaman temiz ve toplu tutun.

8. Fazla yastıkları ve doldurulmuş hayvanları yatağınızdan çıkarın. Bu objeler, enerjisel ve fiziksel olarak yer kaplarlar.Partneriniz için yer açın.

9. Aromaterapi güzel bir ortam yaratmak için iyidir. Hayatınıza denge ve romantizm getirmek için yağlardan yararlanabilirsiniz, yasemin, adaçayı, ylang ylang, gül olabilir.Ortamınızın güzel kokması için aşkı çağırıştıran bir sprey veya yağları kullanabilirsiniz.

10. Yatak odanızdaki aynaların sayısını hatta mümkün ise hepsini azaltın. Aynalar enerjinin yönünü değiştirir, ve Feng Shui çarelerinin etkilerini yok eder.

11. İş ve fiziksel hareket gibi aktivitelerinizi yatak odanızın dışında yapın, bu aktiviteler enerjisel olarak romantizmi bloke eder, yatak odanızın, sakinleştirici olduğundan emin olun, koşuşturma gibi yoğun aktiviteleri uzak tutun.

Bütün bu Feng Shui ipuçları sağlıklı, uyumlu ve sevgi dolu bir ilişkiyi çekebilmeniz için enerjiler yaratacaktır.

Ama öncelikle kendi içinizde yaşadıklarını güzelce değerlendirin, duygusal, zihinsel, fiziksel ve ruhsal olarak içinizden neler geçtiğini gözlemleyin. Kendimize çekmek istediğiniz partner ile eş seviyede misiniz, eğer değilseniz, kendinizi de aynı enerji seviyesine getirmeniz gerekmektedir.

Yukarıda saydığımız ipuçlarını aşkı çekmek veya canlandırmak için uygulayabilirsiniz.

Halihazırda olan ilişkiniz için de bazı ufak ipuçlarımız var.

Yatağınızın ayak kısmının kapıya bakmadığından emin olun, bu şekilde enerjinin çıkıp gitmesine izin vermezsiniz.Enerjinin yatak çevresinde temizce gezinmesini sağlayın, yatağın duvara dayalı olmaması veya altında neyin olduğunun bile Feng Shuide önemi var.

Eğer yatak odanızda tuvalet varsa, klozeti kapalı tutmaya özen gösterin.

Televizyonu yatak odanızdan çıkarın.

İlişkinizdeki anlaşmazlık ve kavga anlarınızı yatak odanızda geçirmeyin, yatak odanızın enerjisini huzurlu sakin anılar biriktirin, kavgalarınızı yatak odası dışında hatta mümkün ise evinizin dışında yapın.

https://www.huffingtonpost.com/tamara-star/love-and-relationships_b_5235505.html

https://www.awakeningpeople.com/11-feng-shui-tips-to-attract-love.html