Geleneksel noodle veya spagetti yerine, kabakları spagetti seklinde doğrayarak hafif ve sağlıklı bir noodle şekilli benzer bir yemek yapabiliriz. Bu şekilde doğranan kabaklara zoodle nediyor, nedeni İngilizce’de kabak, zucchini demek, ve n harfi yerine z konularak zoodle olarak adlandırılıyor.
Aynı zamanda pesto sosunu da avakado ile yaparak avakadolu kabaklı sağlıklı ve harika kokulu bir yemek yapabiliriz.

Malzemeler
1 Avakado
3 Kabak
1 Patlıcan ( İsteğe Bağlı)
Yarım Limon Suyu
4 Diş Sarımsak
1 Yemek Tabagı Feslegen
5 Kaşık Su
2 Yemek Kaşığı Maya
3 Yemek Kaşığı Çam Fıştığı
1 Tatlı Kaşığı Karabiber
4 Yemek Kaşığı Su

Kabakları ve Patlıcanı resimde görüldüğü gibi Jülyen şekilde doğrayınız, bu doğrayıcı vapurlarda satılanlar ile aynıdır, dolayısı ile çok özel bir kesici aramanıza gerek yoktur.
Patlıcan biraz sert gelebilir, zorlanırsanız bıçak ile ince uzun şekilde bıçakla aynı şekilde kesebilirsiniz.
Kabak ve Patlıcanı doğradıktan sonra çok kısık ateşte tencerede kendi suyu ile haşlayınız. Bu yemeği pişirmeden yapmayı da tercih edebilirsiniz (eğer çiğ yiyebiliyorsanız).
Pesto sosu için Avakado, Sarımsak, Feslegen, Maya, Limon Suyu, Karabiber,Suyu Rondoda püre kıvamına gelinceye kadar karıştırınız.

Kabak ve Patlıcan Pistikten sonra, suyunu süzdükten hemen sonra pesto sos ile karıştırıp, üzerine çam fıştığı ile süsleyerek servis yapabilirsiniz.
Afiyet olsun

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”9″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]