Bu yazının başlığına aldanıp, erkeklerin aldatması için makul sebep arayışındaysanız, hemen bu sayfayı kapatmanızı ve okumaya devam etmemenizi öneririm. 

Hem kadın, hem de erkeğin eş seçmedeki tercihlerini belirleyen, üreme ve soyunu devam ettirme temel dürtüsüdür, her iki cins de kendisine sağlıklı bir çocuk verecek bir eşe odaklanır. Biyolojik olarak, kadın adet görür, erkek sperm üretir, üreme zamanı geldiğinde doğal bir akış başlar. Sosyal ve duygusal ihtiyaçlar ile birlikte, kadın ve erkek bir araya gelerek, bir hayat kurar ve soyunu devam ettirmeye çalışır. Kadın, erkekle, erkek de kadın ile ruhsal, fiziksel, duygusal olarak dengeli bir şekilde tamamlanır.

Yani her iki cinste de birlikteliği sağlayan sebepler paraleldir. 

Aldatmak, sadece partneriniz dışında biriyle cinsel ilişkide olmak değildir, birinin güvenini kazanıp sonrasında ihanet etmektir. Yani aslında gerçekleştiremeyeceğiniz bir söz vermenizdir. Aslında bir nev’i hırsızlıktır. Birinin kalbini çalıp, sonra parçalayıp geri vermektir.

Beraber olduğunuz kişi size güven, bağlılık, zaman, inanç, enerji, aşk, sadakat verir, ve siz bunların değersiz olduğuna karar verip, bütün bunlar için karşınızdakini cezalandırmayı seçersiniz. Aslında karşınızdakine size güvendiği için kötü hissettirmiş olursunuz.

Aldatmak, beraber olduğunuzu kişiyi içsel olarak öldürmek, ve acı çekmesine neden olmaktır. Bunun da uzun süreli yıkıcı bir üzüntü ve acı olduğunu bilirsiniz.

Eğer beraber olduğunuz insanla beraber olmak istemiyorsanız, bırakın gitsin. Eğer yalnız kalmaktan korktuğunuz için bırakamıyorsanız, zaten yalnız olduğunuzun farkına varın, ve ilişkinizde hiçbir zaman duygusal yakınlık ve bağlılık içinde olamayacağınızı farkedin veya değişmek için aksiyon alın. Sevgiyi kabul etmemenizin, kendinize güvensizliğinizin nedenini bir danışman yardımı ile ve kişisel gelişim çalışmaları ile ortaya çıkarın ve bunu düzeltmeye çalışın.

Bunun altında bir sürü sebep yatıyor olabilir; birkaç örnek verirsek: tecrübesizlik, seks bağımlılığı, güvensizlik, kendini üstün veya yetersiz görme, bıkkınlık, garantici olup, yanlız kalmamayı garanti altına alma, geçmişten gelen travmalar, bencillik, pasiflik, öfke ve intikam gibi.

Herkes hata yapar, ama size güvenen ve seven birini bilerek incitmek, sadece karşımızdaki kişiye ihanet değildir, bu aynı zamanda kendimize de ihanettir. 

Partnerinize verdiğiniz değer, kendinize verdiğiniz değerdir, bu hayatta çiftler birbirine ayna olarak şifalanır ve yaralanır. Kendinize verdiğiniz değer kadar şifalanabilirsiniz.

 

Kaynak :

https://websta.me/n/the.gentleman.wolf