Sadece Kahkaha atarak yoga yapabilirsiniz.

Kahkahanın bir suya taş attığınızda dağılan dalgalar gibi etrafına yayılan bir etkisi vardır, ve kahkaha attıkça bütün iç organlarınız, bedeniniz harekete geçer ve travmalarla blokaj olan  kitlenmiş alanlar tetiklenip çözülmeye başlar, bazı çalışmalarda gözyaşlarınızın aktığını, bir rahatlama hissiyatının geldiğini görebilirsiniz.

Kahkaha yogasının toplu yapılması, kahkahanın bulaşıcı olmasından kaynaklanıyor, ilk başta yapmacık kahkahalar atarken sonrasında kendiniz kaybederek kıkır kıkır kahkahalar attığınıza şahit oluyorsunuz.

Bütün dünyada Kahkaha klupleri var, gülme yogasınının kurucusu Hintli Dr Kataria, felsefesini gülmenin insan sağlığına yararları üzerine çalışırken geliştirmiş. Hindistan’da ve 50’den fazla ülkede 5000 üzerinde kahkahala merkezleri var, Kahkaha Universitesi eğitimi ile sertifikalı Kahkara Eğitmeni olabiliyorsunuz. Bu merkezin web sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Kahkaha ile bedeninize ve beyninize daha çok oksijen alıyorsunuz, bağışıklık sisteminiz güçleniyor, iç organlarınıza doğal masaj yapıyorsunuz, kalori harcayıp toksin attığınız için hem ışık saçıyor hem de mutlu oluyorsunuz. Bunun yanında ruhsal olarak blokaj olan tıkanmış enerji alanlarınız açılıyor, ve biriktirdiğiniz sizi kısıtlayan baskılardan kurtuluyorsunuz.

Turkiye’de de kahkaha yogası atölyeleri düzenleniyor, ayrıca her gün skype üzerinden kahkaha yogası web sitesi ile her aksam skype kahkaha klübüne 20:30’da katılabilirsiniz.

Siz de kahkaha yogasına katılabilirsiniz, bunu için siz uzmanları listeliyoruz.

Kahkaha Terapisti Eser Mutlu link

Mutluluk Okulu Link

Kurumlar için Fun Ofis Atölyeler için Link

İpek Ateşalp Kahkaha Klubu ( Ücretsiz etkinliğe Carsamba 19:00-20:00 arası katılabilirsiniz. Link

Bütün bu bilgiler ışığında daha kaliteli bir hayat için bol kahkahalı bir hayatı tercih etmek ve dalga dalga yayılmak için şimdiden adım atmaya ne dersiniz. Ilk adım olarak Selin Yetinoglu’nun önerilerine bakmaya ne dersiniz, lutfen link‘e tıklayınız