Sarılmak adeta bir sihir.

20 saniye sarılan çiftte mutluluk sağlayan oksitosin seviyesinin arttığı izlenmiştir, bu hormon, en çok doğum ve doğum sonrasında salınır, bağ kurmanızı sağlar ve rahatlatır. Uzun ve mutlu birlikteliklerin anahtarıdır.

Eşinizle, 15 dakika boyunca el ele tutuşmak stres seviyenizi ve stres kaynaklı fiziksel etkileri azaltıyor.

 

Sarılmak, hem almayı hem de vermeyi deneyimlememizi sağlar, anda kalma ve teslimiyet deneyimi yaşatır. Güvende ve yeterlilik hissi ile mutluluğumuzu arttırır, ilişkilerimizin ömrünü uzatır.

Kucaklaşma bizlere sevildiğimizi ve özel olduğumuzu hissettirir. Çocuklar için sarılmak ve sevgi gördüğünü hissetmek oldukça önemlidir. 

Sarıldığımızda, göğsümüzde bulunan sternum, yani göğüs kemiğine yapılan nazik baskı, karın bölgenizdeki Solar Plexus Cakrayı besler, bu da beyaz kan hücrelerinin üretimini tekikleyen timus bezini hareketlendirir. Bu şekilde bağışıklık sisteminiz kuvvetlenir.

Uzun süre sarılmak serotonin, endorfin, dopamin seviyesini arttırır, mutluluk sağlar.

Sarılmak kan dolaşımını arttırır, basıncı düşüreceği için plak oluşumunu engeller ve kalp krizi riskini azaltır.

Sarıldığımızda bütün kaslarımız rahatlar, vücudumuzdaki gerginlik azalır, ağrılarımız hafifler. 

Güzelliğimiz için de faydaları çok önemlidir, yüzümüzdeki kasları rahatlattığı ve esnettiği için, yaşlanmayı geciktirir.

Sarılmak, şifa bulmak için en güzel ve en kolay yöntemdir.

Halihazırda ‘Bedava Sarılma’ (Free Hugs) diye bir kampanya yapılmıs, detaylar için tıklayınız. Ellerinde Free Hugs yazan pankartlı kişilerin yoldan geçen insanlara sarılmaları videolarını izleyip, insanlar arasında nasıl bir pozitif etki uyandırdığını izleyebilirsiniz.