Yogilerin fiziksel ve zihinsel çalışmaları, doğal beslenme ve yaşam tarzları sebebi ile tercih ettiği belli bölgeleri paylaşmak isteriz, Türkiye’de yoga tatili veya kampı yapmak isterseniz, veya dinginleşmeye ihtiyacınız var ise yazımızdan faydalanabilirsiniz.
Yoga, meditasyon inzivası, ayurveda, detox, tantra bunlardan bazılarıdır.

Türkiye’da başlıca Yoga Tatil Yerleri 

Fethiye,Kabak Koyu

Faralya Köyünde Cennetten bir köşe… Kanyon şeklinde bir vadi olan Kabak Koyunun denizi muhteşem bir Turkuaz rengi tonudur, çam ormanlarının olduğu dağların eteklerinde bol oksijen ve yüksek enerji alanı ile dinginleşebilirsiniz. Aynı zamanda Likya yolunda yürüyen kişilerin de uğrak yeridir. Burada çok sayıda otel alternatifi olup, otellerin kendi yoga derslerine veya civardaki otellerin derslerine katılmanız mumkundur, aynı zamanda yoga eğitmenlerinin düzenlediği kapmları takip edip, önceden kayıt olarak katılabilirsiniz . Burası yapıma açık olmadığı için ağaç, bungalov tarzı doğal otellerde konaklayabilirsiniz, denize yakın veya yamaç tercih edebilirsiniz,her türlü ruhunuzun bayram edeceğinden emin olabilirsiniz.

Kabak Koyuna ulasım: Vadiye en yakın havalimanı Dalaman’da. Buradan Havaş ile Fethiye Otogarı’na gelebilir ve Carrefour’un önünden her 2 saatte bir kalkan Faralya – Kabak dolmuşlarını kullanabilirsiniz. Son durağa geldikten sonra ise ister vadinin servislerini kullanarak isterseniz Likya Yolu’ndan boyalı taşlar eşliğinde yürüyerek vadiye inebilirsiniz.

Otelleri aşağıda sıraladık, otel isimlerinin üzerine basarak kendi web sitelerini de görebilirsiniz.

Chakra Beach Kabak

Denize 100m ile en yakın mesafede olan oteldir, Standard veya Deluxe oda seceneklerini değerlendirebilirsiniz.

Sea Valley Bungalows  

Denize en yakın tesislerden biri de Sea Valley, yoga alanı ve bungalowları ile sakin, güzel, huzurlu bir otel.

Kabak Natural Life 

Kendilerini ‘Bin yıldızlı tatil köyü’ olarak adlandırıyorlar, devamında da ‘Mavi ve yeşilin buluştuğu noktada, sahile sadece iki dakika uzaklıkta, kekik kokuları ve zeytin ağaçları içerisindeki kampımız, şehrin getirdiği stresten uzaklaşarak doğanın kalbinde ruhunuzu temizlemeniz için harika bir alternatiftir.’ diye kendilerini anlatıyorlar.

Olive Garden Kabak 

Kabak Koyuna panaromik olarak bakabileceğiniz harika bir otel. Yoga eğitmenleri veya kendinizin tek başına çalışabileceği alanlar, yemek içme, hijyen konusunda çok iddialılar, aynı zamanda panaromik bir havuzu da mevcut.

Shamabala 

Kabak Koyuna panoromik olarak bakabileceğiniz uzun süredir hizmet veren doğal bir oteldir.Her odalarının ayrı ayrı isimleri var. Havuzu kullanabilirsiniz.

Reflections Camp

Denize 7 dk yürüme mesafesinde ve panoramik manzarası olan en eski yerlerden birtanesidir.

   

Kabak Shiva Camping

Açıklamaları şu şekilde ‘ Kabak Shiva Camp konumuyla Kabak koyunu panoramik olarak görür.7 adet 2 kişilik ve 2 adet 4 kişilik ağaç evlerimiz tamamen doğanın içinde ve muhteşem kabak koyumanzarasına sahiptir. Hepsi duşlu ve tuvaletlidir. ‘Hatta ikisinde jakuzi bile var’. Kampız da özel çadıralanları mevcuttur ve ortak duş ve tuvaletler çadırda konaklayan misafirlerimiz için her zaman temizdir. ‘

Turan Camping

Kabak Koyu’nun 1987 yılında kurulan ilk ve en eski mekanıdır, buraya gelen herkesin aşina olduğu bir yerdir. Denize beş dakikalık yürüyüş mesafesindedir, panaromik açıdan görür. Balkonlu, banyolu evler ve çadır alanları mevcuttur.

Yukarıdaki oteller dışında yine ağaç ev veya çadır seçenekleri sunan Gemile Camping, Kabak Valley CampLilith Camping otellerini de değerlendirebilirsiniz.

Fethiye Yanıklar Köyü

Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği 

Fethiye,Yanıklar Köyü içerisinde,Taş Konak, Kerpiç evler, Ahşap Evleri, Dere Evleri veya çadırda konaklayarak doğa içerisinde sakin ve huzurlu bir ekolojik tatil yapabilirsiniz, yüksek enerjisi olan bu yer Yoga eğitmenlerinin atölyeleri için çok uygun, bu yüzden özellikle yaz aylarında yoga kamları için Pastoral Vadi’yi takip edebilirsiniz, etkinliklere katılım için Pastoral Vadi ile telefonlar iletişime geçebilirsiniz. Faruk Kurtuluş- I feel Yoga, Zeynep Çelen, Cihangir Yoga eğitmenleri burayı çoklukla tercih eden bazı yoga eğitmenleridir.

Kerpiç Evler

Bağdadi kerpiç evler uygun toprak, saman ve suyun doğru oranla karıştırılarak oluşturulan çamur harcının ahşaptan oluşturulan iskeletin içerisine dökülerek sıkıştırılarak yapılan doğal yapılardır. Bir aile oteli olmasının dışında, burada yoga salonu mevcut ve zaman zaman yoga ve diğer etkinlikler düzenlebiliyor.

Antalya

Sundance Camp

Tüm canlılarla uyum içinde, çevreye en az zararı verme prensibini güderek alternatif bir tatil anlayışını temsil ediyor.Ağaçtan ve kerpiçten imal edilen evler ve bungalovlarda kalabilirsiniz.

Adrasan

Yogilerin tercih ettiği, sahilinde festivallerin düzenlendiği bir Antalya beldesidir. Olimpos koyunun yanındadır. Giderseniz Suluadaya uğramayı ihmal etmeyin, Neden mi? Cünkü buraya, Türkiye’nin Maldivleri deniliyor.

Adrasanda konaklayabileceğiz üç otel şu şekildedir; Papirus Otel, Mavi Ay Otel, Onuncu Köy Otel

Alanya Siddashram Yoga Center

Adnan Çabuk vakfı tarafından Türkiye’nin Himalayalardaki ashramı olarak tanımlanıyor, burada ashram yoga kampına katılabilirsiniz.

Marmaris

Marmaris Bonjuk Bay Taşbükü

200 m plajı olan bu koyda köpek balıklarının doğal üreme alanı olduğunu duyuyoruz, koy adını minik çakılların suyun içinde boncuk gibi görünmesinden almış. Kendilerini bir otel gibi değil, doğa ve doğallıkla bütünleşilen bir alan olarak tanımlıyor ve paylaşmak, kişisel gelişim ve ifade ile hayatı kutlamak isteyen açık görüşlü insanları bütünleştiren bir proje olarak tanımlıyorlar.

Balıkesir, Kaz Dağları

Bol oksijeni ve doğal alanları ile yogilerin uğrak yerlerinden biri de kaz dağları.Hemen otelleri sıralayalım.

Hızır Camp

Kampın içinden akan Çay’da yüzebilir ve doğal ortamda aktivitelere katılabilirsiniz.

Endes Kamp

Doğallığı yaşabileceğiniz yine bol oksijenli muhteşem bir yer.

Dikkat Dikkat: Aşırı yeşile maruz kalabilirsiniz, önceden uyaralım. Şaka biryana, bol oksijeni, muhteşem suyu ve dinginleştirici doğası ile burda sarhoş olabilirsiniz. Web sitesinden veya telefonlar burdaki etkinlikleri takip edebilirsiniz.


 

 

 

 

Bolu

Hindiba Doğa Evi

Orman içinde, 9 adet taş ev ve 3 adet bungalov ile Bolu -Mengen de bulunmaktadır. Istanbul’a yakınlığı ile dikkat çekmektedir ve birçok yoga eğitmeninin tercihidir.

Izmir

Yaşam Vadisi

Anti Aging ve Medikal Yoga Eğitmenlik Eğitimi almak veya seanslara katılmak isterseniz burayı tercih edebilirsiniz.

Artvin

Maçahel Köy Evi

Ahşap kestane evlerinden yapılmıştır,Türkiye’nin ilk ve Tek Biyosfer Rezerv Alanı Macahel bölgesidir,Kafkas dağlarının devamı olan 1200 rakım yükseklikte Karçal dağlarının eteklerindedir.

 

Türkiye’de yoga yapabileceğiniz binlerce merkez var, eğitmenlerin atölye veya inzivalar için tercih ettiği belli başlı merkezleri sıralamaya çalıştık, bu merkezleri arayarak yaklaşan etkinliklerinden haberdar olabilirsiniz. 

Bunların dışında ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz Yoga Cruise Turkey ile Tekne ile Yogayı birleştirip güzel bir karma yapabilirsiniz, lüks seviyorsanız Fethiye Hillside Beach Clubın muhteşem doğasında Yoga ve Spa ile kendinizi şımartabilir, veya The LifeCo‘nun Bodrum veya Antalya detox ve wellness programlarına katılıp dinginleşip aynı zamanda zihin beden ile ilgili derin bilgi sahibi olabilirsiniz.

Son olarak, sizin için derlediğimiz bedeninisev.com sitemizdeki yoga okulları arasından size en yakın yoga okuluna ulaşabilirsiniz.