Yüz yogası ile cildimizin dinçliğini koruyabiliyoruz, tıpkı vücudumuzu çalıştırmamız gibi, yüzümüzde kendi kendimize yaptığımız hareketler ile, yüz kaslarımızı kuvvetlendirerek ve kan dolaşımını arttırarak cildimizin diri ve parlak görünmesini sağlayabiliyoruz.

Yüz yogası ellerimizle yüz germe ile ve yüz kas hareketleri ile yapılıyor.

 

Alın masajı, kaş kaldırma, dudak çalıştırma, kazayağı gibi çalışmalar ile bütün cildinizi kendi kendinize harekete geçirip canladırabiliyor, yaşlanmayı geciktirebiliyorsunuz.

 

 

Yüz yogası ile yapılan hareketler ile aynı zamanda gevşeyip rahatlıyoruz, hem içten hem de dıştan parlamaya başlıyoruz. Yüz yogası yapan kişilerde üç aylık kısa bir süre sonunda değişim başlıyor, gözle görülür bir gençleşme izleniyor.

 

 

Yüz yogası ile çıkık elma kemiklerine sahip olup, yüzünüzde gamze yapılabildiğini ve asitmerik alanların simetrik hale getirebildiğini biliyor muydunuz. Biz çareleri dışarda ararken, çareler bize içten içe göz kırpıyor, yüz yogasını estetik vs gibi çözümlere başvurmadan önce değerlendirmek gerekir.

Konuyla ilgili uzmanları aşağıda bulabilirsiniz, videoalar ve resimlerden takip edebilirsiniz, aynı zamanda Lourdes Çabuk Tarafından kaleme alınan ‘Yüz Yogası’ kitabını da alıp daha detaylı çalışabilirsiniz.

1)Lourdes Çabuk Yüz Yogası Kitabı ve Web Sitesi : Burdaki görselleri uygulayabilirsiniz.

2)http://yogadayoga.com/ Zeynep Şensoy youtube videoları uygulayabilirsiniz.

3)Canan Serim Sarıcaoğlu instagram hesabını takip edebilirsiniz.